В обласній лікарні -- небачене здирство

07.12.2016 17:11
В обласній лікарні -- небачене здирство
На хабарі впіймали заступника головного лікаря обласної клінічної лікарні -- і неспроста

Як стверджують правоохоронці, заступник головлікаря обласної клінічної лікарні взяла 6 тисяч гривень у жінки тільки за те, щоб її поклали в лікарню та завели медичну документацію. Гроші від пацієнтки посадовець отримала в робочому кабінеті, що й зафіксували правоохоронці, пише газета Експрес.

Наразі затриману перевіряють на причетність до скоєння інших подібних злочинів, триває досудове розслідування. За фактом розпочато кримінальне провадження -- відповідно до частини третьої статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

6 тисяч гривень -- сума немала. Здавалось би, за що платити такі гроші? Та, як виглядає, медики добре знають, за що. А люди викладають чималі суми не тільки за те, щоб стати пацієнтом Обласної клінічної лікарні, а й за все інше.

Ми обійшли декілька відділень і поцікавились у пацієнтів, за що саме їм доводиться платити в головній лікарні області. І, щиро кажучи, були приголомшені тим, що нам розповіли.

Отож, почали цю своєрідну екскурсію з пологового відділення. Заходити всередину не довелося. Уже з порога натрапили на чоловіка з накинутим на плечі халатом та цигаркою в зубах. "Які тут суми платять за пологи?" -- питаю. Батько новонародженого хлопчика й не думає щось приховувати: "Якщо жінку оперують -- це коштує 400 -- 500 доларів, якщо сама народжує -- 250 доларів, -- каже. -- А ще 400 гривень акушерка бере, 200 -- операційна медсестра і 800 -- дитячий лікар. І це -- не враховуючи ліків, які також потрібно купити для операції".

А загалом, кажуть, тут пологи коштують від 5 тисяч гривень до 1000 доларів.

У хірургічному відділенні №3 пацієнти не називають сум, але натяки їхні цілком зрозумілі. "Платимо за наркоз та за ліки, потрібні для операції, -- розповідають жінки з палати. -- Анестезіолог від 1500 до 2000 гривень бере".

Нарікають і пацієнти неврологічного відділення, насамперед -- на доволі вартісне обстеження на КТ і МРТ. "У приміщеннях цієї лікарні є приватні кабінети, де роблять комп'ютерну і магнітно-резонансну томографію, а лікарня, виходить, тут ні при чому?! -- обурюються люди. -- Потрібне обстеження -- йди, плати гроші й обстежуйся. Але чому нас скеровують до приватників? КТ коштує 600 гривень, МРТ -- 1500. От і лікуйся!"

Та що дивуватись, коли навiть у Центральнiй лабораторiї обласної клiнiчної беруть грошi за аналiзи. За розгорнутий аналiз кровi просять 100 гривень, мовляв, на реактиви. "А нам потрiбно було зробити лiпiдограму, то 120 гривень за неї взяли, -- каже одна з пацiєнток. -- I це навiть не приватна структура, а державна ж лабораторiя!" "А я, коли лежала в ревматологiї, то за кiлька аналiзiв заплатила 4 тисячi гривень", -- додає ще одна пацiєнтка.

"У нас -- важка хвороба, нiбито розсiяний склероз лiкують, -- каже панi з iншої палати. -- Ось уже чотири роки донька хворiє, два роки, як не ходить. Її лiкування включене в державну програму забезпечення лiками. Але, попри це, цi лiки нам доводиться купувати. I це дорогi лiки. Одна 50-мiлiграмова пляшечка ось цього препарату коштує 5 тисяч гривень. А на курс лiкування треба три такi!"

Зi слiв цiєї жiнки, лiкарня спiвпрацює з Червоним Хрестом, куди надходять лiки зi США, Нiмеччини, Швейцарiї, Канади, але пацiєнти їх не бачать, мовляв, органiзацiя не отримує. "Якось восени я придбала в лiкарiв два упакування уколiв -- принесла їх додому, а вони вже протермiнованi, -- каже згорьована мати. -- Коли продали їх -- залишалося три-чотири днi до закiнчення термiну дiї".

Розповiли нам i про суми, якi платять пацiєнти лiкарям-неврологам. "Беруть вони 500 -- 700 гривень, а дехто навiть i в 100 доларiв оцiнює свою роботу, -- каже жiнка. -- Не даси на лапу -- не знайдуть мiсця в палатi".

"Та за все, буквально за все треба платити, -- каже знайома, яка також недавно тут лiкувалася. -- За операцiї, за аналiзи, за обстеження, за будь-яку дрiбницю. Якось робила аудiограму, то взяли 50 гривень. Навiть за те, щоб тебе прийняли, лiкар подивився -- тицяєш у кишеню 50 -- 100 гривень. I нiхто не вiдмовляється. За перев'язки, за уколи та крапельницi беруть. Лежала зi мною в палатi одна жiнка, то всiм медсестрам платила. I вони так коло неї бiгали, приходили в палату її колоти, i нам заразом уколи в палатi робили. А потiм вона виписалась, ми медсестрам не платили, то одразу й перестали колоти в палатi, треба було йти на другий поверх".

"Нещодавно моя донька прийшла в обласну лiкарню зi скеруванням вiд лiкаря полiклiнiки, а тi хами з приймального вiддiлення її просто вигнали, -- розповiдає панi Наталiя. -- У дочки був гострий пiєлонефрит з температурою 40, зi страшними болями, їй було так зле, що вона не могла стояти, у неї впав тиск. Уявiть собi її стан! А в приймальному сказали, що оскiльки в неї львiвська прописка, то її в лiкарню не покладуть, бо беруть людей лише з областi. Не допомогло навiть те, що донька була зовсiм сама i її навiть не було кому забрати. "А ми соцiальних питань не вирiшуємо", -- сказали їй. Потiм приїхала я, i ми таки домоглися того, щоб її взяли на лiкування. Благодiйного внеску з мене вже не посмiли брати. Але незадовго до того я привозила в ту ж лiкарню сина. Пам'ятаю, тодi вимагали близько 50 гривень за оформлення iсторiї хвороби.

Поки донька була в лiкарнi, ми платили абсолютно за все, навiть за постiль. Виявляється, якщо ти не маєш iз собою постiлi, то тобi кажуть: платiть 40 гривень. Якби ви бачили, що нам принесли! Колiр -- щось середнє мiж картоном i асфальтом, ще й з величезною плямою посерединi. А суми за операцiї мене просто вразили! Уявiть, видалення каменя з нирок коштує 17 тисяч гривень. Хтось платив 13 тисяч, а хтось -- навiть 22 тисячi..."

Iрина ШЕЛУПЕЦЬ, Юлiя СКОРИК

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"