Мансарднi вiкна: Як правильно підібрати

09.12.2016 18:30
Мансарднi вiкна: Як правильно підібрати
Вибрати мансардне вікно? На перший погляд здається легко, але у процесi доводиться зіштовхуватися із низкою труднощів. Справа в тому, що до вiкон для даху є ряд вимог

Аби придбати мансардне вiкно i встановити його без особливих труднощiв, пропонуємо кориснi поради вiд VELUX.

Стiни мансардного примiщення розташованi пiд кутом, у цьому є свiй шарм i особливiсть. Так чи iнакше, мансардний поверх є повноцiнним житловим примiщенням. Тут можуть бути розташовані дитяча кімната, спальня, кабiнет, вiтальня або ванна кiмната. Якщо дозволяє площа будинку, мансардний поверх видiляють для домашнього кiнотеатру або iгрової кiмнати.

Мансарднi вiкна залежно вiд типу примiщення

У примiщеннях з пiдвищеною вологістю, як санвузол, ванна кiмната, кухня, варто встановити вологостiйкi мансарднi вiкна за типом VELUX GGU або VELUX GPU.

У спальнi або дитячiй мають гарний вигляд класичнi дерев'янi мансарднi вiкна VELUX GGL, VELUX GPL.

Якщо у мансардному примiщеннi розташована вiтальня, варто задуматися про комбiнацiю декiлькох вiкон з карнизними елементами або встановити балконну систему Cabrio. Цiкавим рiшенням може бути тераса, яка дає можливiсть виходу на дах.

Варто також пам'ятати, що оптимальна кiлькiсть свiтла досягається завдяки пропорцiї 10:1. Тобто на кожнi 10 кв. м пiдлоги мансардного примiщення -- мiнiмум 1 кв. м засклення.
У дитячiй варто передбачити бiльше свiтла.

Мансардне вiкно пропускає на 40% бiльше свiтла, нiж фасадне такого ж розмiру, встановлене у фронтонi.
Для збiльшення площi засклення використовують додатковi похилi елементи або фасаднi.

Мансарднi вiкна: широкий вектор того, як їх можна відчиняти

Мансарднi вiкна можуть вiдчинятися по середнiй осi (велика частина вiкон на ринку) або мати комбінацію -- по верхнiй i середнiй осях. Такi вiкна варто встановлювати, коли є можливiсть милуватися краєвидом з вiкна.

Ручка в мансардному вiкнi може бути у верхнiй або нижнiй частинi вiкна. Залежно вiд висоти пристiнку розташування ручки вибирають перед купiвлею вiкна. Якщо на той час немає чiткого розумiння щодо розташування ручки, є модель з двома ручками, де одна може бути заблокована вже пiсля встановлення. При потребi можна легко змiнити, розблокувавши нижню i заблокувавши верхню -- VELUX GLR BT.

Матерiал мансардного вiкна

У примiщеннях з пiдвищеною вологiстю слiд встановити вологостiйкi вiкна. Вони можуть бути двох типiв: дерев'янi в полiуретанi i пластиковi.

Класика мансардного вiкна -- це дерево. Дерев'янi мансарднi вiкна матимуть гармонiйний вигляд у вiтальнi, спальнi та дитячiй кiмнатi.

Позитивний енергобаланс будинку

Аби досягнути позитивного енергобалансу в примiщеннi, вiкна потрібно встановлювати на пiвденно-захiдному схилi. Свiтло-прозорi конструкцiї, орiєнтованi на пiвденний бiк, генерують сонячне пасивне тепло. В таких будинках значно меншi тепловтрати в холодну пору року.

Улiтку варто продумати сонцезахист. Ефективно захищає вiд спеки маркiзет, вiн блокує спеку, не блокуючи при цьому свiтла i не закриваючи краєвиду з вiкна.

Не варто уникати вiкон з пiвнiчного боку, їх потрiбно комбiнувати з вiкнами на пiвдень для позитивного енергобалансу -- в такому випадку з пiвденного боку бiльша площа засклення, з пiвнiчного -- менша.

Уважно треба вибирати й моделi вiкон -- вдалим рiшенням якiсного засклення з пiвнiчної боку може бути вiкно з двокамерним склопакетом.

Бiльше свiтла

Верхнє свiтло вiзуально збiльшує простiр кiмнати. Вiкна, встановленi високо пiд стелею, дають бiльше освiтлення, простору, а також можливiсть легко i швидко без протягiв провiтрювати примiщення з допомогою так званого ефекту тяги. Його досягають, вiдчинивши фасаднi й мансарднi вiкна одночасно. Тепле повiтря пiднiмається вгору, а через фасадне вiкно в примiщення надходить повiтря з вулицi.
Крiм того, що мансарднi вiкна забезпечують чудове природне освiтлення, вони сприяють надходженню свiжого повiтря. Провiтрювати, маючи мансардне вiкно, можна, навiть коли воно зачинене -- через клапан для провiтрювання.

Висота встановлення мансардного вiкна

Встановлювати мансардне вiкно потрібно на висотi 90 -- 110 см вiд рiвня пiдлоги до нижньої частини вiкна. Таке розташування забезпечує можливiсть визирнути з вiкна як людинi, яка сидить, так i тiй, що стоїть бiля нього. Навiть бiльше, управляти аксесуарами за умови такого розташування вiкна дуже зручно.

Якщо через високий пристiнок таке розташування вiкна неможливе або власник будинку вiдчуває потребу в бiльшiй площi засклення, рекомендуємо використовувати додатковий фасадний елемент, який з'єднується з мансардним вiкном. Додатковий похилий елемент додає бiльше свiтла в примiщення. Такий елемент не вiдчиняється, його основна функцiя -- бiльше свiтла. Цiкаве рiшення для дитячої кiмнати -- бiльше свiтла, безпечна можливiсть для дiтей дивитися у вiкно.

Реклама
 

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"