Викрадені з архіву документи могли піти з молотка

19.12.2016 17:55
Викрадені з архіву документи могли піти з молотка
Історики віднайшли кілька творів мистецтва, викрадених 12 років тому з історичного архіву у Львові

Три роботи Ніла Хасевича і графічний малюнок Олени Кульчицької, які до 2004 року зберігалися у фондах Центрального державного історичного архіву України у Львові, опинилися у каталозі аукціонного дому "Епоха".

Це не пройшло повз увагу істориків. Науковий співробітник Музею національно-визвольної боротьби у Львові Орест Круковський написав про це в соцмережах. Після цього представники аукціонного дому зателефонували в історичний архів, щоб віддати роботи Ніла Хасевича та Олени Кульчицької, пише газета Експрес.

"Коли ми дізналися, що згадані роботи вважаються викраденими, одразу ж зателефонували до музею, -- розповідає Олександр Коровін, представник аукціонного дому "Епоха". -- Ми завжди проводимо передаукціонні виставки, адже сьогодні в Україні багато творів мистецтва викрадають. Попри це, немає каталогів із списками викраденого. Три роботи Ніла Хасевича і графічний малюнок Олени Кульчицької наші представники придбали на антикварному зльоті, де торгують сотні людей. Тож встановити, у кого саме їх купили, буде важко. Зрештою, ціна їх не дуже висока -- кількасот гривень".

Врадені у 2004 році із історичного архіву Львова документи фахівці оцінюють у понад 6 мільйонів євро. Йдеться про пергаментні грамоти ХVI -- XVIII століть, польські метричні книги XVII століття, карти й атласи XVIII століття тощо.

"Одразу ми не могли встановити, скільки саме викрадено документів. Це з'ясувалося під час перевірки, яку ми провели впродовж року, -- розповідає Діана Пельц, директор Центрального державного істроричного архіву України у Львові. -- Після цього складено перелік документів, які зникли. Правоохоронні органи повернули нам невдовзі 52 документи. Частину із них після повторних перевірок ми виявляли у власних фондах, адже в архіві зберігається понад 1,2 мільйона документів. Звісно, що деякі справи та фрагменти справ досі вважаються викраденими".

Богданна МАРТИНИК

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"