Корисна радiсть: як вибрати дитячий конструктор

13.01.2017 16:10
Корисна радiсть: як вибрати дитячий конструктор
Дитячi конструктори – не просто цiкава iграшка для малечi, а корисний подарунок.

Складаючи деталi докупи, дитина розвиває фантазiю, дрiбну моторику пальцiв рук та набуває iнших корисних навичок, виявляє кмiтливiсть, дiстаючи при цьому задоволення. Навiть невеликий набiр, що передбачає можливiсть складання однiєї фiгури (машинки, фантастичного героя, космiчного корабля i т. д.), разом з iншими комплектами iз серiї вiдкриває неабиякий простiр для творчостi.

Нинi в магазинах iграшок широкий асортимент наборiв на будь-який смак i вiк, як окремо для дiвчаток i хлопчикiв, так i загалом для малечi незалежно вiд статi. Переконатися в цьому можна, переглянувши конструктори для дiтей тут. Але перед тим, як купувати подарунок, важливо правильно його вибрати. Вiд цього залежить те, наскiльки дитина буде задоволена, а також її безпека, що дуже важливо.

Враховуйте вiк...

Для малечi вiком до трьох рокiв дуже важливi розмiр деталей i складнiсть усiєї конструкцiї. По-перше, дiти в такому вiцi лише починають розвивати дрiбну моторику пальцiв, тому оперувати маленькими детальками їм непросто. Замiсть задоволення в дитини лише буде стрес вiд того, що їй нiщо не вдається. По-друге, дрiбну деталь легко проковтнути, засунути її в нiс чи у вухо, тому краще не ризикувати. Оптимальний варiант – деталi розмiром вiд 3 – 5 см.

Конструктори типу "Lego" i його аналоги – гарний подарунок дитинi дошкiльного та молодшого шкiльного вiку (хоча й дорослi iнколи можуть побавитися такими). Рiвень навичок уже такий, що дiти можуть вправно складати конструкцiї з маленьких фрагментiв, а в процесi гри цi навички ще й вдосконалюють. Маючи кiлька наборiв одного типу, вони можуть комбiнувати їх, створюючи новi (iнколи просто шедевральнi) великi композицiї.

У вiцi п’яти-семи рокiв дiткам (особливо хлопчикам) стають цiкавими набори, що передбачають не один сценарiй складання. Примiром, набiр схожих деталей, з яких можна складати рiзноманiтнi автомобiлi та iнший транспорт або ж будувати будинки й цiлi мiста. Саме дiтям такого вiку вже доцiльно купувати великi (з десяткiв, сотень чи тисяч фрагментiв) комплекти, для молодших вони можуть бути надто складнi. Школярам пiдходять 3D-конструктори для складання моделей. Щоб добре скласти модельку машини, танка, лiтака, корабля чи iншого об’єкта, у них треба не просто з’єднувати пластиковi роз’єми, а ще й точно пiдганяти мiсця стику деталей.

...i вподобання

Абстрактний набiр великих цеглинок-кубикiв та iнших простих фiгур добре пiдходить малятам, тому що дiти до трьох рокiв ще не сформували чiткої картини свiтобачення i не мають виражених та усвiдомлених вподобань. А от щоб догодити трохи старшим, треба постаратися.

Турботливi батьки зазвичай знають, якi мультфiльми любить дитина, якi фантастичнi казковi герої їй подобаються i в якi iгри вона хоче грати. Але якщо сфера iнтересiв сина чи донечки доволi широка i хочеться зробити подарунок-сюрприз, дiзнайтеся, що найбiльше їх захоплює. Якщо не обов’язково влаштовувати сюрприз, то до процесу вибору конструктора можна залучити саму дитину.

Реклама

 

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"