Застуда косить усіх: Студенти потерпають від економії тепла у гуртожитках

27.01.2017 18:17
Застуда косить усіх: Студенти потерпають від економії тепла у гуртожитках

До мешканцiв гуртожиткiв зима прийшла до хати в буквальному сенсi. Влiтку гнилi вiкна студенти жартiвливо сприймали як засоби вентиляцiї. Та взимку всiм стало не до смiху: температура в кiмнатах подекуди 10 градусiв вище вiд нуля...

...Заходжу до четвертого гуртожитку Нацiонального унiверситету "Львiвська полiтехнiка". Повз мене коридором проходить дiвчина, закутана в ковдру. Такий домашнiй гардероб звичний для тутешнiх мешканцiв. "У нас у кiмнатi зараз 10 градусiв тепла. А це ще мороз несильний, -- розповiдає Експресу другокурсниця Мирослава. -- Моє лiжко ще й бiля вiкна -- вночi з нього здуває!".

Заходжу до цiєї кiмнати. Пiдходжу ближче до вiкна. Щiлини в його гнилiй рамi студентки дбайливо заклеїли. Але не допомогло -- з них сифонить холод. Пiд вiкном -- ледь тепла батарея. "Ще висушити шкарпетки вона може, але зiгрiти кiмнату -- аж нiяк", -- скаржиться сусiдка Мирослави, Надiя. Купити обiгрiвач до кiмнати -- не можна. Правила пожежної безпеки гуртожитку забороняють студентам користуватись електроприладами.

"Спимо одягнутi як капуста: теплi шкарпетки, штани, футболка, кофта. Зверху плед i ковдра, -- розповiдає Василь, ще один мешканець. -- Хвороби косять одного за одним. Вже двоє моїх сусiдiв застудились. Я ось сьогоднi теж вiдчуваю, що горло починає болiти. I це при тому, що цього року ми ще й почали платити майже на сто гривень бiльше за мiсяць проживання в гуртожитку -- 301 гривню. I для чого? Все одно в сильний мороз ходимо до друзiв ночувати".

Виходжу в коридор i розумiю, що в кiмнатах ще порiвняно тепло. Там хоч люди своїм подихом трошки нагрiвають повiтря. Пiдходжу до батареї, торкаюсь i аж вiдсахуюсь. Холодна! Зовсiм! Навiть без натяку на опалення.

Вирiшую проiнспектувати помешкання для студентiв i в ЛНУ iменi Iвана Франка. Ззовнi будiвля на вигляд дещо краща -- хоч євровiкна де-не-де виднiються. Всерединi температура в порiвняннi з тiєю, що на вулицi, значно вища. Та приємне враження розвiнчує перша ж житлова кiмната. Тут є вихiд на балкон. Проте дверi до нього, здається, пропускають бiльше холоду, нiж утримують. Рятуючись вiд протягiв, дiвчата позасовували в дiри ганчiр'я та рушники.

"Сьогоднi вночi я ду-у-у-же змерзла, хоч i одягнулась, як на вулицю, -- розповiдає Олександра, мешканка кiмнати. -- Хворiти аж нiяк не хочеться. За теперiшнiх цiн менi й стипендiї не вистачить полiкуватись як слiд..."

Iнна КУЧЕР

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"