Роз'їжджати все дорожче: Нi тепла, нi чистоти, але цiни на проїзд перевiзники вкотре пiдвищили

01.02.2017 15:37
Роз'їжджати все дорожче: Нi тепла, нi чистоти, але цiни на проїзд перевiзники вкотре пiдвищили

В автобусах на Львiвщинi, Тернопiльщинi та Iвано-Франкiвщинi розмiщено оголошення, якi попереджають пасажирiв про нещодавнє пiдвищення цiн. На деяких маршрутах вартiсть проїзду зросла майже вдвiчi! Водiї, звiсно ж, радi.

А пасажири змушенi змиритися не тiльки з тим, що тепер поїхати кудись коштує дорожче, а ще й з тим, що полiпшувати сервiс нiхто не збирається, пише газета Експрес.

...Про зростання цiн я довiдалась, коли прийшла на автовокзал у Надвiрнiй, звiдки планую вирушати до Iвано-Франкiвська. Заходжу в нiчим не показний автобус. Салон пошарпаний, пiд ногами сумiш бруду та снiгу, лобове скло з трiщинами. Сiдаю за водiєм, пiд витягом iз закону про те, що "пасажир зобов'язаний мати квиток". Хоча в цьому автобусi квиток дають лише на прохання.

Бiля витягу розклад i кiлометраж -- звiдси до Iвано-Франкiвська їхати 35 кiлометрiв. От на цю вiдстань вартiсть проїзду зросла майже вдвiчi: з 15 аж до 25 гривень! Порахувати нескладно: якщо ранiше кiлометр коштував 40 копiйок, то тепер -- 70. Лише за один рейс, якщо автобус повний -- а це 29 людей, водiй має виторг 725 гривень.

Водiй голосно скаржиться, що цiєї суботи в'їхав в яму й мусив прямувати на СТО. "Цiлий день там провiв, нiяк не могли прикрутити одну деталь, а менi ж треба, щоб усе там "спiвало", -- хвалиться. Хоча про те, щоб "усе спiвало" в салонi для пасажирiв, мабуть, не подумав. Виходячи з автобуса, спецiально даю водiєвi 20 гривень, вдаю, що про пiдвищення не знала.

-- Проїзд 25, -- спокiйно вiдповiдає.

На автовокзалi в Iвано-Франкiвську зразу ж мушу пересiдати на автобус до Львова. Питаю тут же про цiни. До Львова проїзд теж подорожчав: iз 60 до 70 гривень. Тобто на маршрут протяжнiстю 140 кiлометрiв цiна зросла майже невiдчутно...

Поруч нарiкають пасажири: на iншi рейси цiни пiдскочили сильно. З Iвано-Франкiвська до Яремче тепер проїзд не 35, а 48 гривень, до Буковеля -- не 47, а 70 гривень, до Калуша -- не 18, а 25. "А я кожен день їжджу на роботу в Iвано-Франкiвськ", -- каже приголомшено якась дiвчина.

Уже коли рушили, обговорюємо ситуацію із моїм попутником Володею. Чоловік таки має слушність: "Не знаю, ну долар трохи зріс, ну солярка на 2 гривні подорожчала, але ж не підвищувати проїзд майже вдвічі! Все одно ж водії заправляються на своїх заправках, таких 4 чи 5 є у Франківську. Там набагато дешевше". Розповідає, що колись теж працював водієм автобуса, і в день міг заробляти 200 -- 400 гривень.

В автобусі холодно, де-не-де під сидінням працює обігрівач, вікна брудні. У дорозі водій обганяє вантажівку по суцільній смузі, -- на щастя, маневр йому вдався...

Ні квитка, ні тепла, ні чистих вікон. Але ціни на проїзд -- космос.

Галина МАМЧУК

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"