Бiднi чиновники та їхнi яхти

22.08.2012 17:20
Бiднi чиновники та їхнi яхти
Хочете мати фешенебельну яхту, будинок площею понад 200 квадратних метрiв та чималеньку суму в банку -- тодi, боронь Боже, iти в бiзнес. Таке люди заробляють на державнiй службi

Не вiрите? Ось вам приклад. Заступник одiозного очiльника Львiвщини Михайла Костюка Михайло Янковський.

57-рiчний уродженець села Таужне Гайворонського району Кiровоградської областi Михайло Янковський, як видно з автобiографiї, жодного дня не працював у бiзнесi й не володiє жодним бiзнесом. Закiнчивши Iвано-Франкiвську спецiальну середню школу мiлiцiї МВС СРСР, Михайло Янковський стає слухачем Київської вищої школи МВС СРСР.

А далi починається стрiмка кар'єра в органах мiлiцiї на Прикарпаттi, де пан Янковський очолював Рогатинський та Калуський райвiддiли мiлiцiї.

З 1989 по 1990 рiк -- начальник вiддiлу по розкриттю злочинiв проти особи, розшуку злочинцiв управлiння карного розшуку УМВСУ Львiвської областi, з 1990 по 1997 рiк працював начальником Трускавецького МВ УМВС України у Львiвськiй областi, 1999 рiк -- перший проректор Львiвського iнституту внутрiшнiх справ при Нацiональнiй академiї внутрiшнiх справ України, з 2003 по 2005 рiк -- начальник управлiння МВС України на Львiвськiй залiзницi, з 2007 року по 2008 рiк -- перший заступник начальника Управлiння МВС України на транспортi -- начальник кримiнальної мiлiцiї, м. Київ, з 2008 по 2010 рiк -- перший заступник начальника Департаменту громадської безпеки МВС України, м. Київ, з 2010 по 2011 рiк -- начальник Головного управлiння по роботi з персоналом Державної адмiнiстрацiї залiзничного транспорту України "Укрзалiзницi", м. Київ, з 2011 по 2012 рiк -- пенсiонер органiв внутрiшнiх справ.

Та вже в лютому минулого року пан Янковський повертається на державну службу. Стає заступником голови Львiвської обласної державної адмiнiстрацiї.

Як видно з автобiографiї, пан Янковський усе життя працює в органах влади, а, як вiдомо, зарплата на держслужбi не така й велика. Навiть у високих мiлiцейських чинiв. Але це не завадило чиновниковi доробитися до чималих статкiв.

Так, у декларацiї, поданiй Михайлом Янковським до ЦВК, вiн вказав будинок площею 240 квадратних метрiв, квартиру площею 37 квадратних метрiв. Щоправда, ще на початку року, а саме 9 лютого 2012 року, у декларацiї, яку чиновник подав у податкову, зазначив квартиру площею 74 квадратних метри. Заступник голови Львiвської ОДА має також у власностi земельну дiлянку 1000 квадратних метрiв. А от у роздiлi "вiдомостi про транспортнi засоби", у графi "воднi види транспорту" посадовець записав катер "Боулiнвер" iз двигуном 5 тисяч кубiв i завдовжки 780 сантиметрiв.

Як розповiли "Експресу" в однiй столичнiй компанiї, котра продає яхти i катери, такий "Боулiнвер" коштує понад 100 тисяч доларiв! Цiкаво, а чи багато успiшних львiвських бiзнесменiв можуть похвалитися таким видом транспорту? Певно, нi. А от державний чиновник Янковський може ходити морями на власному суднi.

Та чималих витрат потребує й утримання яхти. На жоднiй водоймi Львiвщини "Експресу" не вдалося знайти судна пана Янковського. Тож не виключено, що вiн її ховає вiд стороннього ока десь на Кiпрi. А саме там зареєстрований бiзнес одiозних бiзнес-партнерiв Михайла Костюка братiв Дубневичiв.

До речi, торiк, щойно ставши заступником голови ОДА, чиновник одномоментно поклав у банк 300 тисяч гривень. Це при тому, що торiк сумарний дохiд Янковського становив 138 тисяч гривень, зокрема, зарплата -- 18 тисяч, доходи вiд дивiдендiв i процентiв -- 12 тисяч, iншi види доходiв -- 108 тисяч гривень.

Щоправда, у поданiй декралацiї у графi "повiтрянi судна" Михайло Янковський поставив риску. Може, задля того, аби вже в наступнiй декларацiї вписати марку лiтака, яким володiє чиновник, що зiбрався у нардепи. Бо, як свiдчить трудова бiографiя чиновника Янковського, на державнiй службi можна доробитися до непоганих статкiв.

Богдан Куфрик

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"