Синютка так i не спромiгся вiдремонтувати дорогу до пункту пропуску Будомеж -- Грушiв

27.12.2016 13:06
Синютка так i не спромiгся вiдремонтувати дорогу до пункту пропуску Будомеж -- Грушiв

I хоча мiжнародний пункт пропуску Будомеж -- Грушiв дiє вже три роки, ця траса бiльше нагадує танкодром, нiж дорогу в Європу. Доїхати до цього пункту -- випробування не для нервових, пише газета Експрес.

...Щойно минаєш Немирiв, як потрапляєш на всiяний вибоїнами грунтовий шлях протяжнiстю понад три кiлометри. Їхати по ньому можна з максимальною швидкiстю 10 км за годину! I доводиться постiйно виїжджати на смугу зустрiчного руху, щоб оминути ями. Глибина деяких сягає 20 сантиметрiв. Напевне, лише в Українi у XXI столiттi до кордону веде грунтова дорога.

Ще в гiршому станi гостинець, котрий веде зi Львова до пункту пропуску Грушiв через села Нагачiв, Чернилява. Там узагалi 18 кiлометрiв -- суцiльна грунтова дорога в ямах!

Водiї, котрi пройшли випробування дорогою до кордону, незлим тихим словом згадують владу. Адже не один iз них через таку їзду змушений був звертатися на станцiю техобслуговування.

Уже декiлька голiв ЛОДА обiцяли збудувати до кордону дорогу, на це навiть видiляли кошти, а дороги немає й досi. Долучився до них й Олег Синютка, котрий у березнi публiчно заявив: дорогу до пункту пропуску Грушiв -- Будомеж вiдремонтують. Тодi пан Синютка навiть наголосив, що ремонт дороги забезпечить повноцiнне функцiонування мiжнародного пункту пропуску та дасть змогу переорiєнтувати значнi пасажирськi та вантажнi потоки з iнших мiжнародних пунктiв пропуску, зокрема Корчова -- Краковець. Це, своєю чергою, спростить проходження митного контролю та зменшить черги на iнших пунктах пропуску.

Але далi обiцянок справа не пiшла. Торiк теж на ремонт дороги було видiлено майже мiльйон гривень, однак жодних робiт так i не провели. А цьогорiч спромоглися лише прокласти 150 метрiв нового асфальту та залатати кiлька ям.

До речi, пропускна спроможнiсть цього пункту пропуску становить близько трьох тисяч автомобiлiв на добу. Вiн єдиний в областi працює за принципом "спiльного контролю". Тобто пiсля проходження контролю українськими прикордонними та митними службами автомобiль вiдразу ж потрапляє до польських контролерiв, якi перебувають у тiй самiй будiвлi. Для цього досить проїхати лише кiлька метрiв. Це значно пришвидшує весь процес та зменшує час проходження митного й паспортного контролю. А це особливо важливо, зважаючи на те, якi довжелезнi черги сьогоднi на кордонi.

Мiсцевi жителi кажуть, що дорожникiв востаннє в Грушевi бачили 2013 року, перед вiдкриттям пункту пропуску. Тодi турецька фiрма "Онур" проклала три кiлометри дороги й зникла. Вiдтодi бiльше нiхто за ремонт дороги не брався.

Усього ж треба здiйснити капiтальний ремонт вiдрiзка автодороги Яворiв -- Грушiв протяжнiстю 20 км, а також вiдрiзка Грушiв -- Немирiв понад 12 км. Здати дороги в експлуатацiю мали наприкiнцi 2016 року. Надворi вже грудень, але ремонт навiть i не починали. Обiцянки чергового керiвника областi знову виявились лише порожнiми словами.

Богдан КУФРИК

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Новини

16:35
Менш як за три хвилини менi вдалося зареєструватися на прийом до лiкаря. Але не на сайтi
11:17
Гектари землі в елітних районах України, готелі та ресторани, подарунки та безплатні квартири і... слово "Україна" з маленької літери

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"