Для Львова відремонтували символ торгівлі (доповнено)

13.11.2012 11:54
З будинку здіймуть риштування


Сьогодні у Львові з будинку на вулиці Січових Стрільців, 3 знімуть риштування -- тут завершили реставрацію скульптури давньоримського бога торгівлі Меркурія авторства львівського скульптора Леонардо Марконі.

Нагадаємо, що навесні 2010-го року мешканці Львова створили ініціативну групу, яка розпочала благодійний збір коштів для порятунку скульптури, яка перебувала у аварійному стані й могла обвалитися.

За словами Андрія Салюка, президент Благодійного фонду "Збереження історико-архітектурної спадщини міста Львова", скульптура зруйнувалася через погодні умови, а також велику загазованість вулиці Січових Стрільців.

"Найбільша небезпека полягала у тому, що ми могли втратити пластику цієї скульптури, -- зазначив Андрій Салюк. -- Ця скульптура цінна тим, що мала збережені авторські елементи. Подекуди на ній були сліди від різця автора. Проте у багатьох місцях вона буда деструктована і сипалася під руками".

Як повідомив Ростислав Паранько, учасник ініціативи "Врятувати Меркурія", з початку діяльності ініціативи львівська громада внесла 43 тисяч гривень. З них 23 тисячі гривень використали на розробку проектно-кошторисної документації, 10 тисяч -- на організаційні та промоційні витрати, та ще 10 тисяч -- для реставрації.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ теж фінансово долучилося до порятунку скульптури і виділило 160 тисяч гривень. Окрім того, німецькі фахівці консультували українських колег щодо реставраційних робіт.

Зокрема, скульптор-реставратор з Німеччини Дірк Брюггеман консультував колег щодо оцінки стану фігури та заходів, яких слід вжити для її порятунку.

На зібрані кошти у червні розпочали реставрацію. Її виконували фахівці й студенти кафедри реставрації НУ "Львівська  політехніка", а також реставратори з Німеччини.

Серед основних робіт -- відновлення руки скульптури, носа, крил, прикріплення цих елементів до скульптури, обробка тріщин, очищення скульптури та покриття її спеціальним розчином, що відштовхує вологу.

Як зауважила скульптор Любов Булгакова, тепер Меркурій може простояти не одне століття.

З нагоди завершення реставраційних робіт у п'ятницю, о 17-й годині, на вул. Коперника, 40-а відбудеться Свято Меркурія за участю представників громадської ініціативи "Врятувати Меркурія" та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"