Проект, створений після біблійного видіння, показали у Львові (фото)

23.02.2013 20:43

В галереї сучасного сакрального мистецтва "ІконАрт", що на вул. Вірменська, 26, відкрили виставку Сергія Радкевича «Сон третього дня». Біблійна тематика, філософський сенс – усе після побаченого осіннього сну 2012 року, який автор називає «Небесний півень. Йому і присвятили проект.

Для експозиції Сергій Радкевич створив дев’ять робіт. Два об’єкта з дерева завбільшки 10 на 15 сантиметрів, які лежать на вафельній поличці немов коштовна річ. На одному знаходиться одне зернятко, а на іншому -- три.

А також сім полотен, виконані технікою акрил, темперою, пастеллю та аерозолем.

«Однієї ночі восени до мене прийшло видіння -- зображення білого півня на тлі блакитного неба. Звідси і пішла назва -- сон третього дня. І одразу після сну, наступного дня зранку, я пішов майстерню, накинув ескізи на перші роботи, потім місяць виходжував їх  і аж тоді почав творити. Так це видіння розширилося до проекту», -- розповідає Сергій Радкевич, художник і скульптор.

Це видіння про півня наштовхнули Сергія Радкевича на асоціації з християнською культурою. А тому автор провів паралелі з двома цитатами зі Старого та Нового завіту.

«У сні, у нічному видінні, коли глибокий сон на людей находить, коли вони на ліжку засинають, тоді розтулює він людям вухо і втискає свою пересторогу. Щоб відвернути людину від якогось вчинку, щоб від гордині мужа уберегти, щоб душу його зберегти  від ями, життя його від переходу підземеллям», -- з Нового завіту, ІОВ 33: 15-18.

Другою асоціацією є фраза з Нового завіту: «До кінця віку свого апостол Петро, чуючи спів півня на світанку, плакав. І ті, хто насправді печаляться за своє падіння, сумуватимуть при будь-якому спогаді про нього».

«Другий знак -- це візія, яка прийшла до мене вночі. Це якраз таки білий півень, який частково символізує пробудження. Тому ці цитати символізують, що під час сну можуть з’явитися різні речі з глибини душі, послані вищою силою», -- додає Сергій Радкевич.

Відвідати виставку Сергія Радкевича «Сон третього дня» можна по 10 березня у галереї "ІконАрт" на вул. Вірменська, 26. Вхід на неї вільний.

Довідка:

Сергій Радкевич -- народився в 1987 року в Луцьку. Зараз живе і працює у Львові.

Вибрані персональні проекти:

2011:
-- Street-art проект Св.ПЕТРО, Київ - ‎Л‎ь‎в‎і‎в – Луцьк – Понінка.
-- Street-art проект СПАС НЕРУКОТВОРНИЙ, Львів - ‎Л‎у‎ц‎ь‎к - Виноградово‎ - с‎.‎З‎а‎м‎л‎и‎н‎н‎я - полонина Руна – Лумшори.
-- Street-art проект ГРІБ ГОСПОДНІЙ‎, Львів - м.Виноградо‎во - полонина Руна – Лумшори.
-- Street-art проект JOKE in АРТ, Львів – Луцьк

Вибрані групові проекти:

2012:
-- “Подарунки”, Detenpyla-gallery, Львів
-- “Ентропія”, Галерея мистецтв, Луцьк

2011:
-- LIMIT, “Дзига”, Львів
-- Виставка фіналістів PinchukArtCentre Prize, PinchukArtCentre, Київ
-- “Художники малюють, А4”, “Карась Галерея”, Київ

Підготувала Юлія Галущак

Фото Ярослава Станчака

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"