Львів заспіває давні великодні пісні

08.05.2013 19:28

Тривають святкування Великодня у Львові. У четвер, 9 травня, о 19.00 год у Львівському будинку органної та камерної музики, що на вулиці Бандери 8, відбудеться щорічний Великодній проект театрального центру «Слово і голос» під керівництвом Лауреата національної премії ім. Т. Шевченка Наталії Половинки – дійство «Пасха Красеная», -- повідомила прес-служба Львівської міськради.

Як зазначають організатори, «Пасха Красеная» – це щорічне дійство проекту ІРМОС у перший тиждень після Великодня, ціллю якого є усвідомлення Свята і його сповнення через давні духовні напіви передодня Паски і самого Великодня. Матеріали проекту – стародруки і рукописи з Львівського Ірмолою 17 століття.

У дійстві «Пасха Красеная» беруть участь актори Наталія Половинка, Назар Романюк, Юлія Цвях, а також учасники лабораторії ІРМОСУ «СПАС».

Довідка

Проект ІРМОС розпочався у 2000 році. Це художній антропологічний проект, засобом і звершенням якого є ірмолойний спів, православна духовна практика, здійснювана в актуальному соціокультурному просторі і втілена у сучасних художніх формах. Ціль проекту – через розчищення мотиву співу – оновлення слова, зцілення особистої території служіння і творчості, нове художнє пізнання закону, канону.

Проект Ірмос включає дослідження духовних напівів зі стародруків і рукописів, лабораторію ірмосу, служби в храмах на основі давніх духовних напівів, співочі вистави, випуск компакт-дисків. Лідери проекту ІРМОС – Сергій Ковалевич (Москва, Росія) та Наталія Половинка (Львів, Україна).

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"