Реставрація як конвеєр: по три відновлені твори за день (фото)

11.11.2013 14:58
Виставка "За записом часу"
Експерти нацмузею імені Шептицького продемонстрували свою роботу і її кількість

У Львові відкрили виставку "За записом часу: реставрація творів у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького".

Експозиція демонструє творчий доробок художників-реставраторів графічного мистецтва, темперного живопису, олійного малярства, художньої тканини, поліхромної скульптури та декоративної різьби.

Серед творів майстерні олійного живопису на виняткову увагу заслуговує натюрморт "Заєць і птахи", "Портрет дами з діадемою", "Портрет духівника".

Цьогорічну експозицію графіки доповнюють роботи всесвітньо відомих митців сходу Хіросіге Утагави та Масанбоу Кітао, а також ескіз "Воскресіння Лазаря" видатного італійського майстра ХVI ст., Тінторетто (Якопо Робусті).

Майстерня реставрації тканини представила на виставці унікальні пам’ятки церковного та народного мистецтва, зокрема, відреставровані антипедії другої половини ХVІІІ ст.

На виставці  презентовані  твори, що належать до кола львівської школи скульптури ХVІІІ ст., відомої  високим мистецьким рівнем далеко за межами регіону.

Реставратори темперного малярства представили низку раритетів із музейної колекції, більшість із яких дотепер не опубліковані і раніше не експонувалися.

Професійні здобутки художників-реставраторів музею упродовж останніх п’яти років -- це понад п’ять тисяч відреставрованих творів, десятки підготовлених виставок у стінах НМЛ та інших музеїв України, Польщі, Італії, Румунії, США.

Підготувала Оксана Мирутенко

Фото Ярослава Станчака

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"