Учора пішов з життя народний художник України Олег Мінько

21.11.2013 12:36
Олег Мінько

20 листопада на 75 році пішов з життя видатний український художник-живописець, народний художник України, професор Львівської національної академії мистецтв Олег Мінько, повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Олег Мінько – виняткова творча особистість, ім’я якого залишиться у пам’яті багатьох поколінь.

Довідка

Мінько Олег Терентійович – уродженець Донецької землі, який міцно і органічно вріс у західноукраїнське культурне і суспільне життя. Він народився 3 серпня 1938 року в м. Макіївка. Після навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва залишився жити і працювати у Львові.

Олег Мінько – представник шістдесятництва в українській культурі. Один із перших в Україні художників-модерністів, яскравий представник українського безпредметного малярства, який виробив свій оригінальний стиль, означений експресивними рисами парадоксального ліризму за своїми формальними ознаками і колористичними зіставленнями.

Він представляв сучасну львівську школу художників. Не одне покоління молодих митців переймали у нього досвід, адже художник був ще і педагогом від Бога. У Львівській національній академії мистецтв він працював на кафедрі художнього текстилю.

Також він є автором численних гобеленів, театральних завіс (у театрах Києва, Сімферополя). Митець створив понад 600 високомистецьких робіт (портрети, пейзажі, натюрморти, текстильні вироби), які посідають почесне місце у музеях України, США, Канади, Росії, Німеччини, Бельгії та приватних колекціях. Був учасником мистецьких виставок як в Україні, так і за її межами.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"