Проект порятунку дерев'яних храмів області візьме участь Всеукраїнському конкурсі

17.01.2014 22:27

У рамках оголошеного Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню Всеукраїнського конкурсу проектів та програм, Львівська обласна рада завершує роботу над підготовкою проекту «Збереження осередків української духовності шляхом порятунку унікальних пам'яток дерев'яної сакральної архітектури».

Зазначимо, що переможці проекту, яких цьогоріч визначатимуть на конкурсній основі, отримають у 2015 році фінансування з державного та обласного бюджетів і відповідно тоді ж проведуть роботу.

За умови перемоги у конкурсі, проект з бюджетом орієнтовно 4 000 000 грн реалізовуватиметься на території Львівської області протягом квітня – грудня 2015 року, повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Партнерами в підготовці проекту виступатимуть відділ охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної державної адміністрації, Національний університет «Львівська політехніка» та Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна». При цьому студенти вказаного вище навчального закладу зможуть долучитися до реалізації проекту

Відзначимо, що автори проекту розробляють наступні напрямки його реалізації:  паспортизація та каталогізація існуючих пам’яток дерев'яної сакральної архітектури на території Львівської області; проведення невідкладних реставраційних робіт на пам’ятках дерев'яної сакральної архітектури.

Львівська обласна рада внесе до проектної пропозиції низку пам’яток дерев’яної сакральної архітектури області, серед них – чотири, які нещодавно були внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, а саме: церква Собору Пресвятої Богородиці в селі Матків Турківського району, церква  Зіслання Святого Духа в селі Потелич Жовківського району, церква Св. Юра в місті Дрогобич, церква Пресвятої Трійці в місті Жовква.
 
Окрім того зауважимо, що цей проект також передбачає поширення позитивного досвіду та створення системи збереження і порятунку дерев’яних сакральних споруд, в тому числі – розробку та широке обговорення проекту Програми збереження та використання пам’яток дерев’яної сакральної архітектури на 2016 – 2020 роки.  

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"