У будинку органної музики лунатимуть священні тексти

21.01.2014 17:46

25 січня о 19.00 год. у Львівському будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) відбудеться одинадцятий  щорічний проект «По Рождеству 2014». Інформує прес-служба Львівської міськради.

Організатором є Львівський муніципальний театральний художньо-дослідницький та освітній центр «Слово і голос». В рамках проекту відбудеться дійство «Світоявлення. Давні духовні напіви Різдва - Богоявлення».

«По Рождеству»– це щорічний мистецький проект, новітня художня форма, яка проявляє традиційні українські свята: Різдво, Новий Рік та Водохреща. Тканина проекту зіткана із найдавніших традиційних співів свята – колядок, щедрівок, давніх духовних напівів. Головний герой свята - слово різдвяних і богоявленських стихир, кондаків, тропарів.

Це священні тексти, які живуть нами - і співаками-акторами,  і слухачами-свідками в мить часу, що спалахує усвідомленням Новонародженого Слова»,- зазначили організатори проекту
Проект започаткований Мистецьким центром «Майстерня пісні» (художній керівник Наталія Половинка) у 2004 році. З 2010 року організатором проекту виступає Театральний центр «Слово і голос». На дорозі проекту до нього долучалися відомі  художники України та світу: оркестр «INSO» (Швеція, Україна),  «SсholaTeatruWegajty» (Польща), квартет «Classic Мodern», хорова капела «Дударик», «Дударик Forever», Львівський «Музей ідей», національний музей ім. А. Шептицького у Львові, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», перкусіоніст Клаус Кугель (Німеччина) і традиційні музиканти з Карпат, Федір Копчук та Юрій Тафійчук.

«По Рождеству» кожного року заново збирає, оновлює, зцілює і несе зміст Рождества – його духовну вість.

«По Рождеству 2014» збудований на давніх духовних напівах Різдва та Богоявлення  - збірку напівів з рукописних Ірмолоїв 16ст. з бібліотеки Стефаника у Львові здійснив спільно з «Майстернею Пісні» ієромонах Лука (Михайлович).

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"