Іспанський піаніст з "Віртуозами Львова" виконають ранні віденські концерти Моцарта

01.04.2014 15:08

У рамках всеукраїнського турне у квітні іспанський піаніст Клаудіо Мартінес Менер та Академічний камерний оркестр «Вітруози Львова» запланували концерт «Вершини творчості Моцарта» 1 квітня у Львівській філармонії.

До концертної програми увійшли два концерти Моцарта Фа мажор (№ 11) і До мажор (№ 13). Ці концерти написані таким чином, щоб дати можливість виконавцю продемонструвати свою майстерність, а слухачу – з легкістю й насолодою сприймати музику.

Подібні концертні програми піаніста  Клаудіо Мартінеса Менера мали також відбутися в інших містах України – Києві, Дніпропетровську. Та через складну політичну ситуацію піаніст їх скасував.

Оркестр «Віртуози Львова», як повідомляє Львівська обласна філармонія, під батутою народного артиста України Сергія Бурка запропонував слухачам 1 квітня веcняний настрій у романтичній програмі «Серенади весни».

Програма передає весняний настрій, який характерний для пори, коли весна вже вступає у свої повні права. Весняна природа позитивно впливає на нас, а відтак створює свій вплив на формування музичної програми.

Окрім того, зважаючи на те, що 1 квітня асоціюється як день жарту, слухачів чекають музичні несподіванки. Звучатимуть серенади, написані австрійськими композиторами Вольфгангом Амадеєм Моцартом, Йозефом Гайдном, англійським композитором Едвардом Елгарем, українським композитором Валентином Сильвестровим та іншими копмозиторами, чия музика передає весняний настрій й весняне музикування.

Сергій Бурко сказав: «Люди повинні мати позитивну сатисфакцію того стану і тих речей, які зараз трапилися в Україні. А чудова музика композиторів-романтиків у розрізі серенад допоможе налашташуватися на позитивні справи».

Довідка

Клаудіо Мартінес Менер -- лауреат перших премій міжнародних конкурсів – «Пілар Байона» в Сарагосі (Іспанія, 1992), «Fondation Chimay» в Бельгії (1993), «Діно Чані» в Мілані (Італія, 1993).

Народився в Німеччині у 1970 р. Випускник Мадридської консерваторії (Іспанія), Московської консерваторії ім. П.І.Чайковського (Росія), «Вищої школи Королеви Софії» (клас професора Д. Башкірова) у Мадриді (Іспанія), «Hochschule fbr Musik» у Фрайбурзі (Німеччина), «Fondazione рег il Pianoforte» у Комо (Італія), «Peabody Conservatory» у Балтіморі (США).

Також відвідував майстер-класи Мюррея Перайї, Фу Тсонга, Олега Вайзенберга, Карла-Ульріха Шнабеля, Дітріха Фішера-Діскау, Мстислава Ростроповича, Ференца Радоша.

Крім занять на фортепіано, паралельно навчався грі на клавесині, а також скрипці й альті, виступаючи у складі Національного альті, виступаючи у складі Національного Молодіжного оркестру.

Як соліст виступав у більшості великих міст Європи, США, Росії, Японії, Південній Кореї. Грав у складі таких оркестрів, як оркестр Мюнхенської філармонії, Московської філармонії, Шотландський камерний оркестр, оркестр Празької філармонії, Оркестр італійської Швейцарії та ін.

Активно виступає і в жанрі камерної музики з багатьма відомими ансамблями.

Нині музикант викладає фортепіано у «Сопservatorio Superior de Aragyn» (Капарока, Іспанія), а також проводить майстер-класи в Європі, Азії, США.

З вересня 2012 р. є професором фортепіано у Вищій Школі Музики (Hochschule fbr Musik) у Базелі (Швейцарія).

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"