Мешканців Львівщини закликають повідомляти прокуратуру про сепаратистські заклики

25.04.2014 16:09

З огляду на те, що за останній час у державі почастішали випадки допущення сепаратистських та інших проявів, які загрожують територіальній цілісності та грубо порушують конституційні права громадян, прокуратура Львівської області вважає за доцільне довести до відома громади наступну інформацію.
    
Територіальна недоторканність України є невід’ємною складовою її самостійності та незалежності. Частина 3 статті 2 Конституції України проголошує, що територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
         
У міжнародному праві та українському законодавстві відсутнє чітке визначення «сепаратизму», однак Закон України «Про основи національної безпеки України» зазначає, що прояви сепаратизму, намагання автономізації за етнічною ознакою окремих регіонів України є загрозою національній безпеці України.
     
Кримінальне право України дає опосередковане визначення сепаратизму як умисної дії, вчиненої з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до таких дій (ст. 110 КК України).
     
Таким чином, законодавець встановлює кримінальну відповідальність за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, публічні заклики до таких дій, умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або за попередньою змовою групою осіб, тощо.
     
У зв’язку з тим, що ситуація в країні надалі залишається напруженою, а через підбурювання окремих осіб, в тому числі і народних депутатів України у своїх виступах до протиправних дій, може призвести до грубого порушення конституційних прав громадян України, дестабілізації, захоплення будівель державних і правоохоронних органів, розкрадання зброї, тощо.
     
Тому звертаємо Вашу увагу на те, що за допущення вищевказаних порушень особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі терміном від 3 до 15 років, інформує прес-служба прокуратури Львівської області.
    
Прокуратура просить всіх хто володіє інформацією про факти сепаратистських та інших проявів вчинених на території Львівської області, або кому стане відомою така інформація – повідомляти її органам прокуратури для вжиття відповідного реагування. 

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"