На Львівщині використовують більше 500 тисяч застарілих газових приладів

13.05.2014 08:11

ПАТ «Львівгаз» закликає споживачів провести ряд заходів в неопалювальний період, які в майбутньому допоможуть зекономити на споживанні газу.

Серед найпоширеніших та доступних дій, на яких наголошує підприємство – встановлення лічильників, впровадження енергозберігаючих технологій, модернізація газового обладнання та систем опалення. 

Обмежена пропозиція природного газу вітчизняного видобутку та висока ціна імпортного позначається на кишені кінцевого споживача. Щоб зменшити витрати на оплату за блакитне паливо, ПАТ «Львівгаз» рекомендує використовувати його ощадливо. Зокрема, щомісяця чітко фіксувати обсяги використання блакитного палива з допомогою лічильників обліку газу. Як відзначають фахівці підприємства - це стимулює людей до більшої економії. В середньому, за їхніми підрахунками,  після встановлення лічильника, люди споживають газ на 10-15% менше.

«В рамках спеціальної інвестиційної програми за минулий рік на території області нашим підприємством було встановлено понад 10 тисяч лічильників. Споживачі, яких ми забезпечили такими приладам відзначають, що справді почали економніше використовувати газ. Відповідно, рахунки у квитанціях також стали меншими» - відзначив голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко, інформує прес-служба ПАТ «Львівгаз».

Окрім того, значної економії газу вдається досягти з допомогою заміни застарілого газового обладнання. Споживачам варто відмовитися від таких приладів, як КЧМ, стальних котлів, кахельних печей кухонних вогнищ, які експлуатуються без автоматики безпеки. Адже, їхній коефіцієнт корисної дії дуже низький і сягає всього 45-50%. В той час, як сучасні автоматизовані котли працюють з ефективністю понад 80%. Тобто, тепловіддача збільшується майже вдвічі. А витрати на встановлення сучасного енергоефективного котла окуповуються впродовж двох-трьох опалювальних сезонів.

«На жаль, сьогодні на території Львівської області експлуатуються більше 500 тисяч морально застарілих газових приладів, які неефективно спалюють велику кількість газу. Окрім того, вони часто стають причиною отруєнь чадним газом серед населення» - говорить перший заступник голови правління Володимир Король.

Разом з тим, ПАТ «Львівгаз» радить споживачам подбати про енергозберігаючі заходи – утеплення приміщень та фасадів будинків, заміну вікон та дверей, модернізацію систем опалдення. А також застерігає від використання газу не за призначення. Наприклад, обігріву приміщень з допомогою газових плит. Така процедура є абсолютно неефективною та небезпечною і може стати причиною нещасних випадків. 

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"