Українці і поляки влаштують свято для дітей

29.05.2014 23:05

У Львові 3 червня відзначатимуть IV польсько-український День Дитини. Захід організовує Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові. Розпочнеться святкування о 14.00 год у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Інформує прес-служба Львівської міської ради.

Польсько-український День Дитини у Львові є одним з наймасштабніших проектів Генерального Консульства РП у Львові, здійснюваних для наймолодшого покоління поляків, а водночас і українців. Історія цього проекту розпочалась у 2007 році, коли вперше 1000 дітей з цілого Львівського Консульського Округу з’їхались до Львова, щоби спільно відсвяткувати 1 червня – День захисту прав дитини. У 2007 та 2009 роках захід відбувся під патронатом Мар’ї Качиньскої, а у 2011 – дружини президента Республіки Польща Анни Коморовскої.

Цього року у проекті візьме участь близько 800 дітей з цілого Львівського Консульського Округу та близько 100 з львівських інтернатів та дитячих будинків. Діти приїжджають до Львова з багатьох, часто дуже віддалених міст та місцевостей. До проекту організатори сподіваються також залучити групу з 20-25 осіб наймолодших кримських татар, котрі на сьогоднішній день перебувають у Львові чи прилеглих місцевостях.

У Львові на дітей чекає екскурсія по місту, розваги, сюрпризи та сувеніри, а також спектакль польського композитора Богдана Павловського «Білосніжка та семеро гномів» у виконанні артистів Львівського театру опери та балету. Головним критерієм добору виконавця театрального дійства стало доступність презентованого репертуару для дитячого сприйняття та передусім зміщення змістового навантаження з вербальних форм передачі на музичні та образотворчі. Так, у 2009 році для дітей виступив Народний Театр з Кракова з музичним спектаклем «Пиза на польських стежках», а у 2011 році – Ансамбль Пісні і Танцю Головної Торговельної Школи у Варшаві.

«Однією з найважливіших цілей проекту є інтеграція польських та українських дітей, зокрема під час спільної екскурсії Львовом – містом важливим для польсько-українських відносин, сповненим культурного багатства та віковічних цінностей. Завдяки охопленню увагою дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей, завдяки багатій програмі проект виконує світоглядну та соціальну функції», - зазначають у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові.

Для деяких українських дітей цей захід стає першим знайомством з польською культурою. Не менш важливим він є для польських дітей родом з малих місцевостей, в яких можливості контакту з рідною мовою та культурою є досить обмеженими.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"