У львівських школах випускників навчатимуть захищати вітчизну

15.08.2014 14:29
У львівських школах випускників навчатимуть захищати вітчизну

Уже з цього навчального року планується повноцінне відновлення уроків захисту вітчизни. Будуть облаштовані «Центри захисту вітчизни» для того, щоб кожен учень випускних класів міг пройти таке навчання,  повідомили в управлінні освіти ЛМР.

«Зараз внесені зміни на рівні Міністерства освіти щодо збільшення годин викладання цього предмету. Останнім часом до цього уроку відносились досить формально, але життя вносить свої корективи, і ми по-іншому будемо працювати  в плані викладанні цієї дисципліни.

Впродовж літа ми провели інвентаризацію матеріально-технічної та навчально-методичної баз, які збереглись у навчальних закладах у 90-х роках. Уся ця база була винищена і, фактично, уся зброя була забрана з навчальних закладів, не було належним чином організовано  викладання цього предмету, ті військові, які були у запасі, це фахівці, які колись працювали у школах та насправді вчили дітей основам захисту вітчизни. Зараз 80% кадрового складу викладачів захисту вітчизни - вчителі фізкультури, історії, географії та ін. тобто це вчителі, які були довантажені додатковими годинами цього предмету.

Також проблема полягала у тому, що на педагогічному навантаженні у 2-3 години фахівець не погодився би працювати. Але є люди-фанати, які зберегли ці речі, це військові у відставці, які зберегли і навчально-методичну  і матеріально-технічну бази, є навіть збережені тири, які зараз у доволі нормальному стані.

Окрім цього, нещодавно працівники органів управління освіти пройшли навчання по наданню першої медичної допомоги, з 18 серпня розпочинається навчання керівників навчальних закладів, в першу чергу шкіл, а потім дошкільних закладів щодо надання першої медичної допомоги, після того на вересень, жовтень, листопад плануємо навчання для учнів 11-х класів. В цьому напрямку ми співпрацюємо з медициною катастроф, з Червоним Хрестом, з Мальтійською службою допомоги, з інститутом фізкультури. Ми розділили райони та працюємо над складанням графіків навчання, окрім того у кожному районі де є тир, планується облаштувати «Центр захисту вітчизни», щоб кожен учень випускного класу міг пройти такі навчання.

Військові фахівці будуть викладати у декількох школах і матимуть достатнє педагогічне навантаження. Ми розробляємо графіки для кожної школи»,- розповіла Галина Слічна, начальник управління освіти ЛМР.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"