Львів впровадив нагороду першої у світі жінки-офіцера

02.05.2015 09:05
Олена Степанів
Лауреати -- громадська діячка і шахістка

З метою вшанування пам’яті ученої та громадської і військової діячки Олени Степанів (за чоловіком - Дашкевич), у Львові до Дня міста виготовили нову відзнаку - «Відзнаку ім. Олени Степанівни».

Учора, 1 травня, під час урочистого засідання з нагоди Дня міста міський голова вручив цю відзнаку вперше. Лауреатами, тобто першими "степанівнами", стали шахістка Ганна Музичук і Ольга Сидоренко, громадський діяч від міжнародної ГО "Zonta".

Нагороду Ользі Сидоренко було вручено за активну громадянську позицію, жертовність та сумлінну працю, просвітницьку діяльність у формуванні позитивного іміджу міста Львова, в Україні та за її межами та з нагоди Дня міста Львова.

Міжнародний гросмейстер, дворазова чемпіонка України, багаторазова призерка чемпіонатів світу, Європи та шахових олімпіад у командному заліку, неодноразова чемпіонка світу та Європи у всіх вікових категоріях серед дівчат Ганна Музичук отримала відзнаку за вагомий особистий внесок та видатні спортивні досягнення, що сприяли підвищенню престижу м. Львова та України на державному та міжнародному рівнях  та з нагоди Дня міста Львова.

Як зазначає прес-служба місьркди Львова, відзнака передбачена для жінок, які самовідданою працею зробили значний внесок у розвиток освіти, науки, культури та громадської сфери м. Львова. Виготовлено відзнаку за проектом художника Івана Турецького.

Олена Степанівна (справжнє ім’я – Олена Степанів-Дашкевич) (1892-1963) – видатна особистість української історії – географ, історик, викладач, учасник національно-визвольного руху, перша у світі жінка-офіцер армії (четар Української Галицької Армії), видатна львів’янка. Авторка низки наукових досліджень з історії Львова, історії архітектури Львова, економічної географії західноукраїнських земель. Відомий її путівник «Сучасний Львів» (виданий у 1943, 1956, 1992 роках).

Усе свідоме життя видатної львів’янки пов’язане з участю у національно-визвольній боротьбі, формуванням національного інтелектуального простору, науковими пошуками та дослідженнями. Постать Олени Степанів є яскравим прикладом сильного характеру, патріотизму та національного духу, поєднує у собі риси нескореного борця за утвердження духовних пріоритетів розвитку свого народу, а також традицій родинного виховання. Це - приклад не лише вшанування героїчного минулого, але й зразок у продовженні національної справи в наступних поколіннях.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"