"Львів на долонях": виготовлено макет головної будівлі міста

11.08.2016 16:35
"Львів на долонях": виготовлено макет головної будівлі міста

Автори проекту "Львів на долонях" презентували перехідну модель Львівської ратуші, яка очікує заливки у бронзі. Макет виготовлений з м’якого білого матеріалу, зокрема гіпсу, картону, пластику, пластиліну у масштабі 1:130. Автор макету – скульптор Василь Одрехівський.

Як розповіла Оксана Потимко, автор проекту «Львів на долонях», виконавчий директор Львівського обласного осередку ГО "Українська спілка інвалідів – УСІ", Львівська Ратуша стане першим архітектурним об’єктом міста, доступним для осіб з інвалідністю: мешканці та гості Львова, які мають глибокі вади зору або вади опорно-рухового апарату, зможуть "побачити" Ратушу на дотик. Аналогічна практика існує в країнах Європи вже кілька років.

"Ми щороку подаємо певний соціокультурний проект на кілька різних управлінь Львівської міської ради, і кожного разу намагаємося втілювати нову ідею для міста і України. Дуже сподіваюсь, що це буде перша, але далеко не остання пам’ятка архітектури: поступово і Вірменську церкву, і Катедральний собор, і Успенський, і Домінікани, і Церкву Св. Юра, і Оперний театр та інші історико-архітектурні споруди нам вдасться адаптувати і розробити мініатюри-макети для людей з вадами зору», - розповіла пані Оксана і додала, що ідея створити пам’ятку архітектури, доступну для незрячих і слабозорих людей, виникла саме у Кракові, де побачила макет і самого Вавеля, і кожної його архітектурної пам’ятки.

Над виготовленням макету Ратуші працювали два місяці. Проект передбачає бронзову модель, інформаційну таблицю з написом шрифтом Брайля, тумбу-підставку з каменю. Висота Ратуші сягатиме 50 см, загальна висота встановленої перед входом до міської ради споруди – 130 см. Вона буде максимально точною до реальної споруди, оскільки Ратушу спеціально вимірювали і фотографували з усіх боків. Офіційно макет встановлять 14 жовтня, перед Міжнародним Днем Білої тростини, повідомляє прес-служба міськради.

За словами Михайла Мороза, начальника управління культури Львівської міської ради, приємним є те, що серед 15 соціально-культурних проектів, яким управління культури ЛМР надасть фінансову підтримку на реалізацію, значним і відчутним є акцент саме на соціальній тематиці. Тому одним із критеріїв, чому управління культури і конкурсна комісія підтримала проект «Львів на долонях» – є міркування дати можливість незрячим львів’янам і гостям міста відчути архітектурну спадщину Львова.

Як розповів скульптор, автор макету Ратуші Василь Одрехівський, це вже не перша його співпраця зі спілкою незрячих, адже цьому передували виставки, зокрема виставка «Торкаючись – бачу. Великі Українці», коли створювали портрети відомих людей, щоб незрячі, торкаючись їх, могли візуалізувати, як виглядають Тарас Шевченко, Леся Українка, Микола Амосов.

Нагадаємо, макет Ратуші виготовляють у межах соціально-культурного проекту «Львів на долонях», за підтримки управління культури Львівської міської ради і КУ «Інститут міста». Автором проекту є Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ».

Бронзовий міні-макет стоятиме при вході у міську раду і усі незрячі зможуть «побачити», як виглядає Львівська Ратуша, адже, як зауважила Оксана Потимко, дуже багато деталей, які відомі зрячим людям, стають для незрячих абсолютним відкриттям.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"