Хто завершуватиме будівництво монументу Степанові Бандері

24.09.2016 18:35
Хто завершуватиме будівництво монументу Степанові Бандері

Львiвська мiськрада прийняла ухвалу про передачу у власнiсть територiальної громади недобудованого об'єкта на площi М. Кропивницького iз ступенем будiвельної готовностi 85,7%.

Йдеться про пам'ятник головi Проводу ОУН -- Степановi Бандерi, будiвництво якого розпочали ще наприкiнцi 2003 року, а офiцiйне вiдкриття вiдбулося 13 жовтня 2007 року.

"Дотепер цей об'єкт перебував у спiльнiй власностi територiальних громад. Проте облрада на сесiї вирiшила передати пам'ятник у комунальну власнiсть, -- розповiдає Експресу Гелена Пайонкевич, начальник юридичного управлiння Львiвської мiськради. -- Рiшенням комiсiї мiськради замовником виконання робiт, якi слiд закiнчити, виступатиме Галицька райадмiнiстрацiя. А от яка сума потрiбна для реконструкцiї площi, на якiй постав пам'ятник, стане вiдомо лише пiсля пiдготовки проектно-кошторисної документацiї".

До слова, пам'ятник Степановi Бандерi вже не вперше змiнює балансоутримувача. Спершу вiн перебував на балансi управлiння капбудiвництва облдержадмiнiстрацiї, а кiлька рокiв тому пам'ятник передали на баланс такого ж управлiння облради. Тепер -- уже в комунальну власнiсть мiста. Пiд час першої змiни балансоутримувача не було повнiстю викладено брукiвку на площi бiля пам'ятника, а колони подекуди на 11 -- 14 сантиметрiв "худiшi", нiж потрiбно. I, попри це все, акти виконаних робiт iз пiдрядником пiдписали. А куди "пiшли" грошi, як завжди, нiхто не знає.

На зведення пам'ятника було потрiбно понад 11 мiльйонiв гривень. А коли об'єкт передали управлiнню капбудiвництва облради, то залишилося виконати робiт на 5,116 мiльйона гривень. Генпiдрядник мав ще у 2012 роцi закiнчити будiвництво. Та цього не сталося, адже пiдрядник не одержав необхiдних коштiв.

Богданна Мартиник

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"