Влада реабiлiтувала п'ятьох репресованих священикiв УГКЦ

31.01.2016 11:03
Влада реабiлiтувала п'ятьох репресованих священикiв УГКЦ

Прокуратура врештi реабiлiтувала п'ятьох репресованих священикiв УГКЦ, двоє з яких уже проголошенi блаженними.

Лише тепер, коли Україна вже 25-й рiк незалежна, люди, якi за цю незалежнiсть боролися, виправданi владою.

Прокуратура Києва реабiлiтувала духовенство, яке радянська влада звинувачувала у зрадi батькiвщини i називала
контрреволюцiонерами.

Йдеться про нинi блаженних Католицької Церкви Йосафата Коциловського i Григорiя Лакоту, а також про священикiв Миколу Грицеляка, Iвана Кузича i Романа Решетила.

"Двом єпископам i трьом священикам вiйськовий трибунал МВС Українського округу присудив вiд 4 до 10 рокiв виправно-трудових таборiв, -- каже Володимир Бiрчак, заступник директора Галузевого державного архiву СБУ. -- Радянськi слiдчi звинувачували священикiв у тому, що вони начебто на замовлення Ватикану готували людей для боротьби з комунiстичною владою. А також закликали допомагати нiмецьким вiйськам. Отож Григорiя Лакоту було засуджено за "допомогу мiжнароднiй буржуазiї". А рештi iнкримiнували зраду батькiвщини та участь у контрреволюцiйнiй органiзацiї".

Насправдi ж усi священики вiдстоювали незалежнiсть української держави та її Церкви. Та попри це лише тепер вдалося їх реабiлiтувати. Хоч перше прохання про це до прокуратури надiйшло ще 1995 року.

"Прокуратура тодi не хотiла приймати рiшення про реабiлiтацiю, вiдповiдно, зi справою затягували. Вдруге подали на
реабiлiтацiю священикiв торiк у вереснi, -- каже Володимир Бiрчак. -- До слова, таких справ немало. I треба продовжувати реабiлiтацiю тих людей, якi боролися за незалежну Україну".

Юлiя Лозинська, газета "Експрес"

Фото dailylviv.com

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"