Жан-Батіст Віталь: У Німеччині на мене дивилися як на людину несповна розуму

25.09.2014 21:32
Жан-Батіст Віталь
Викладач з Францiї заради миру в Українi пiшки пройшов 1300 кiлометрiв

За шiсть тижнiв викладач французького унiверситету Жан-Батiст Вiталь пройшов вiд захiднонiмецького Зiгена до українського Львова 1300 кiлометрiв, щоб привернути увагу пересiчних європейцiв до подiй в нашiй державi.

-- Жане, чи вас щось пов'язує з Україною?

-- Так. У Львовi я працював три роки директором Французького центру. А перед тим, ще студентом, у Францiї вивчав росiйську, польську та українську мови.

-- Коли у вас зродилася ця iдея "походу заради Миру"?

-- Коли в Українi почалися трагiчнi подiї, я все брав близько до серця, бо в мене тут багато друзiв. Бачив, що вiдбувається, але нiяк не мiг зрозумiти, чим можу допомогти. Коли зiбрався пiшки в гостi до мами, а це 700 кiлометрiв на пiвдень Францiї, вона мене запитала: "А який сенс у твоїй подорожi?" I тут я зрозумiв, що, можливо, моя пiша прогулянка країнами Європи, отi 1300 кiлометрiв, матимуть сенс для пiдтримки України у протистояннi з Росiєю.

-- Як вас сприймали люди, яких ви зустрiчали?

-- У Нiмеччинi, коли я приходив кудись на нiчлiг i казав, що сьогоднi пройшов 35 -- 40 кiлометрiв, на мене дивилися трошки, як на людину несповна розуму. "А навiщо ти це робив? А ти куди? А звiдки?" -- питали. Але приймали завжди добре, коли чули, що так я пiдтримую Україну. У Польщi допомогали найбiльше. Там люди дуже добре розумiють небезпеку вiйни з Росiєю, тому пiдтримують Україну. Українцi теж допомагали, сигналили, як iшов, зупинялися поговорити.

-- Що вам сказала мама, коли ви все ж не прийшли до неї пiшки, а взяли напрямок на Україну?

-- Мама дуже пiдтримує Україну. Придбала прапор України та повiсила його на своє авто. Коли люди його бачать, то починають питати, що то за прапор, чому. Тодi вона пояснює.

-- I куди далi?

-- Є iдея, що треба продовжити цю подорож Україною!

Олена Маляренко

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"