Українець підняв вагу, в десять разів більшу за себе, і встановив рекорд

 ◦ Спорт
04.05.2013 10:53
Роман Мартиненко

Паверлiфтер Роман Мартиненко привiз "золото" чемпiонату Європи та поставив новий рекорд у жимi лежачи

23-рiчний спортсмен виборов перше мiсце чемпiонату, а у своїй короннiй вправi побив європейський рекорд -- хлопець витис у жимi лежачи 250 кiлограмiв! А в сумi трьох загальних вправ пiдняв 842,5 кiлограма -- це в десять разiв бiльше, нiж важить сам спортсмен!

-- Вiтаємо з перемогою! Уже перевiв дух пiсля змагань?

-- Дякую! Я задоволений своїм результатом, хоч змагання були непростими для мене. Чемпiонат зiбрав 150 найсильнiших паверлiфтерiв Європи. Конкуренцiя була неабияка, тож права на помилку чи слабкiсть я не мав. У присiданнi зi штангою я пiдняв 327,5 кiлограма, перевершив iнших учасникiв, далi був жим лежачи, i знову найкращий результат -- 250 кiло, а от у тязi я не зумiв стати першим -- взяв лише 265 кiлограмiв. Та попри це, в сумi показав 842,5 -- i перемiг iнших суперникiв. Однак зараз я не вiдпочиваю -- адже вже у травнi їду на чемпiонат свiту з жиму лежачи.

-- Це твоя коронна вправа. Адже саме в жимi лежачи ти побив рекорд Європи...

-- Так. До слова, торiк на чемпiонатi свiту я поставив рекорд Європи у цiй же вправi -- витис 246 кiлограмiв, а тепер перевершив себе ще на чотири кiлограми i став автором нового рекорду. Признаюсь, що цей рекорд був моєю метою. Я до нього готувався наполегливо. Щоденнi тренування по три-чотири години таки дали результат!

-- Як ти вирiшив зайнятись таким видом спорту?

-- Все вiдбулось випадково. Я спершу займався боксом. Але штанги та гантелi у тренажерному залi дуже мене вабили. (Усмiхається). I я спробував себе у цьому, а потiм вiдчув, що це моє.

-- А як рiднi, друзi -- схвалюють твоє заняття паверлiфтингом?

-- Спершу батьки були не надто захопленi. Мовляв, як це -- пiсля школи й одразу ж у спорт? Але коли я здобув звання майстра спорту мiжнародного класу, то почали ставитись серйозно. Зараз вони дуже мене пiдтримують. Коли чемпiонат Європи транслювали по телебаченню, то перед екраном телевiзора зiбралась уся родина. А пiсля оголошення результатiв батьки подзвонили, почали вiтати i розплакались. Менi було вкрай приємно, адже я розумiв, що це сльози радостi! Пощастило менi й з дiвчиною, адже вона також паверлiфтер, тож прекрасно мене розумiє. До слова, саме спорт нас i звiв. (Усмiхається).

Юлiя Курій

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"