У лiтнє мiжсезоння "Карпати" ризикують стати командою, що зазнає найбiльше змiн

 ◦ Спорт
27.05.2014 11:58
Олександр Севідов
Крок вперед, крок назад

У кожнiй командi прем'єр-лiги будуть новачки i будуть втрати. Та найкардинальнiший "перетрус" чекає львiвську команду.

Наразi ще немає офiцiйної iнформацiї (футболiсти у вiдпустках i здебiльшого переговорiв не проводять), але все йде до того, що "Карпати" втратять одразу п'ятьох гравцiв основного складу. Мова про орендованих футболiстiв -- Гладкого, Пашаєва, Федорчука, Бартуловича i контрактника Льопу. В останнього з "Карпатами" укладено контракт за схемою "1+2".  Тобто свiй один рiк вiн у Львовi вiдiграв, а наступнi два -- за бажанням. Але такого бажання у Льопи немає.

А от Бартулович та Федорчук дуже не хочуть покидати Львiв. Їх влаштовує мiсто, уболiвальники, команда, побут... Не влаштовує лише зарплата. I цей факт переважає усi iншi. Цiкаво, що у цих футболiстiв закiнчуються контракти з їхнiми командами. Вони стають вiльними агентами i безплатно можуть дiстатися "Карпатам". Клуб не проти, але футболiсти вибирають iнший шлях. Чому?

"Вся рiч у грошах i лише в них, -- каже Експресу футбольний агент Олександр. -- Коли гравець стає вiльним агентом, вiн може перейти у будь-яку команду безплатно. А якщо говорити про Бартуловича, Федорчука чи Гладкого, то це футболiсти високого рiвня, i в їхнiх послугах зацiкавлено чимало клубiв. Тим паче у тому, щоб взяти таких виконавцiв задарма.

Коли вiльний агент йде в новий клуб, вiн має повне моральне право вимагати так званi пiдйомнi. Раз клуб не витрачає жодної копiйки на його купiвлю, то може дати гравцевi певну стартову суму -- примiром 50, 70 чи 100 тисяч доларiв. А також запропонувати йому гiдну зарплату. У сумi це все одно буде значно дешевше, нiж перекупити контракт такого гравця.

Тепер поставте себе на мiсце того ж таки Федорчука, Бартуловича чи Гладкого. Вiдомо, що в "Карпатах" максимальна зарплата становить 10 тисяч доларiв на мiсяць. Тобто їм потрiбно пiвроку грати, щоб заробити суму, яку вони одержать за раз як пiдйомнi. А для цього треба лише поставити свiй пiдпис пiд iншим контрактом. До того ж зарплати в iнших командах вищi, нiж десять тисяч доларiв. Тобто за сезон у новiй командi вони зароблять стiльки, скiльки в "Карпатах" зможуть отримати за три-чотири роки. Футбольний вiк короткий, тому такi переходи зрозумiти можна".

У цiй ситуацiї у програшi знову вболiвальники львiвського клубу. Вiдома футбольна iстина: нормальний боєздатний колектив будують три роки. Олександр Севiдов один свiй рiк уже використав, є певнi паростки нової команди. Принаймнi команда не боролася за виживання. Тож були сподiвання, що, рухаючись у тому ж напрямку ще рiк-другий, "Карпати" могли б претендувати на боротьбу за зону Лiги Європи. А це б повернуло мiсту яскраву футбольну атмосферу. Тепер же цей рiк втрачено. Усе знову доведеться робити з початку...

Максим Качурівський

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"