Садовий пояснив, навіщо потрібен договір з Малеховом

17.09.2016 17:46

На сесії Львівської міської ради затвердили істотні умови договору про спільну діяльність між територіальними громадами Львова та Малехова. Йдеться про закриття полігону твердих побутових відходів шляхом проведення повної рекультивації, а також відведення інфільтратів. Детальніше про цю угоду розповів міський голова Львова Андрій Садовий у своєму традиційному відеозверненні, інформує прес-служба Львівської міськради.

«Щодо вивезення сміття з міста. Є два важливі блоки – оперативна ситуація і комплексне вирішення проблеми.

На початку вересня становище суттєво ускладнилось. Після закриття полігону на Збиранці, ми змушені були вдатись до вивезення сміття в інші міста та регіони України. Однак, таке розв’язання було можливе лише як тимчасовий захід. По-перше, це накладно для бюджету міста, по-друге, ми зіштовхнулись з організованою протидією як з боку політичних сил, так і з боку державних органів влади.

Учора міська рада затвердила проект договору між містом Львовом та Малехівською сільською радою. Це є наша пропозиція громаді Малехова, яка вирішує одночасно дві критичні проблеми – рекультивацію і закриття полігону та вивезення твердих побутових відходів зі Львова.

Суть нашої пропозиції наступна.

Перше. Малехів відкриває доступ до тієї частини полігону, яка знаходиться на його території, для реалізації проекту рекультивації.

Друге. Львів реалізує цей проект протягом чотирьох років та інвестує в це значні кошти. Для початку фінансування вестиметься з місцевого бюджету, згодом, після підписання угоди з Європейським інвестиційним банком – європейські кошти. Проект угоди передбачає серйозні штрафні санкції з боку Львова за недотримання термінів угоди.

Третє. Громада Малехова, окрім вирішення проблеми полігону, отримує також серйозні дотації від Львова для будівництва місцевої школи, амбулаторії, дитячого садочка, ремонту доріг, прокладання водогону та безкоштовне водопостачання з нашої системи. Лише в цьому та наступному році Львів закладе у бюджеті понад 60 млн грн на ці цілі.

М’яч на полі громади Малехова. Пропозиція враховує всі побажання, які під час переговорів були озвучені керівництвом місцевої громади.

Я хочу особливо підкреслити той факт, що подальше блокування полігону матиме негативні наслідки для всіх. Для Львова вони очевидні, адже нам далі доведеться шукати альтернативні місця для вивезення. Але не менш складними вони будуть і для громади Малехова. Адже екологічна ситуація за умови блокування рекультивації, лише погіршуватиметься. А кошти, які ми готові інвестувати в інфраструктуру села, змушені будемо далі скеровувати на транспортування сміття на віддалені полігони.

За цей термін, протягом якого проводитиметься рекультивація, Львів збудує завод з глибинної переробки сміття. Перший такого рівня в Україні. Проект угоди з Європейським інвестиційним банком пройшов процедуру затвердження в Мінрегіонбуді. На черзі Мінфін.

Жодних економічних, екологічних чи будь-яких інших застережень до нашої пропозиції Малехову немає. Лише політичні чинники або свідоме перешкоджання з боку державних структур можуть зашкодити в реалізації цього проекту», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

 

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"