Остап Могиляк: "Те, що вкрала природа, ми відновлюємо!"

02.02.2017 20:24
Остап Могиляк: "Те, що вкрала природа, ми відновлюємо!"
Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
За 40 років активної хірургічної практики в Остапа Могиляка тисячі успішно прооперованих дітей. Цей лікар кинув виклик
багатьом колегам, адже першим почав виправляти вроджені вади обличчя у дво-тримiсячних немовлят, пише газета "Експрес".
 
І досi в захiдному регiонi нiхто, крім нього, не робить таких операцій. "Заяча губа", "вовча паща" -- це дефекти, яких можна позбутися ще в грудному вiцi. Та й не тільки їх.
 
-- Дитячий пластичний хірург -- доволі рідкісна спеціалізація. Хто ваші пацієнти?
 
-- Я оперую вади, які приносять дискомфорт, з якими дитина приречена на знущання та приниження в суспільстві. Якщо їх не ліквідувати, то виросте закомплексована особа, яка не зможе розвинутися сповна і відкрити свої найкращі здібності, таланти. Переважно я зосереджений на корекції вроджених вад розвитку обличчя, крім того, ми оперуємо наслідки травм чи вади, спричинені хворобою. І навіть дітям із синдромом Дауна нині можна допомогти, у мене є такі пацієнти. Досить розріз очей змінити, зменшити щоки, язик (а все це корегується без ризиків для здоров’я) -- і вже інакше личко, і дитина по-іншому почуватиметься.
 
-- Як часто оперуєте дітей з різними вадами?
 
-- У середньому -- це від 600 до 700 операцій на рік. Первинних, з вадами розвитку, наприклад, лиця -- 200 -- 300. По три -- чотири операції в день. Дуже багато дітей із Центральної України та й з інших регіонів, у тому числі з Донецької області.
 
-- У якому віці варто робити такі операції?
 
-- Досі багато хто каже, що не можна оперувати дітей у ранньому віці, мовляв, зупинимо ріст. Але це -- найбільша брехня, яка тільки може бути, коли батькам кажуть, щоб дитину привели на операцію у 2 -- 3 роки. Це виправдання лише для тих лікарів, які не працюють із новітніми техніками. Знали б ви, скільки на мене скарг писали такі "колеги"! Нині сучасна медицина губу закриває у віці від місяця до двох -- трьох, двобічну губу (щілина) -- у 3 -- 4 місяці, а піднебіння -- у віці від 6 до 8 місяців. І що швидше відновити ту структуру, яку вкрала природа, то більш гармонійно починає розвиватися дитина.
 
-- Чи слідкуєте за долею своїх колишніх маленьких пацієнтів?
 
-- Серед моїх пацієнтів -- багато талановитих. Якось ми з дружиною гуляли у парку і попросили одного юнака, щоб нас сфотографував, а він виявився моїм колишнім пацієнтом, одразу мене впізнав. Цьому хлопчині я робив шість операцій -- зараз він у збірній України по баскетболу, два метри зросту (197 см), вчиться у Києві. А мамі іншого свого пацієнта я радив колись, щоб віддала його вчитися грі на духовому інструменті, аби вправляв губи. Той хлопчик опанував саксофон і зараз дуже популярний серед жіноцтва! (Сміється). А скільки є акторів, які мали таку ваду, як щілина губи (навіть знаю кількох американських). Тому раджу батькам -- дайте дитині нормальне життя, щоби в майбутньому вона відрізнялася не вадою, яка постійно гнітить, а розвинутими талантами.
 
-- Щодня ви маєте справу з такими непростими вадами розвитку, як відволікаєтеся?
 
-- В кінці операційного дня молюся "Отче наш" біля стадіону "Україна". Там встановлена дуже гарна фігура Матері Божої, дивлюсь у її блакитні очі... 
 
Ірина ШЕЛУПЕЦЬ
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Новини

16:35
Менш як за три хвилини менi вдалося зареєструватися на прийом до лiкаря. Але не на сайтi
11:17
Гектари землі в елітних районах України, готелі та ресторани, подарунки та безплатні квартири і... слово "Україна" з маленької літери

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"