Казкова країна LIMPOPO поряд!

21.04.2016 13:10
Казкова країна LIMPOPO поряд!

Ви вже спланували свої вихiднi? Якщо нi -- рекомендую ознайомитися з фантастичною пропозицiєю: провести вiкенд у мальовничому селi Медениця, в зоопарку “ЛІМПОПО”. Так-так, саме на теренах нашої областi двоє ентузiастiв -- Сергiй та Олександр -- “з нуля” органiзували сучасний звiринець за стандартами найкращих зоопаркiв у Європi, без клiток iз сумними звiрами.

Усi тварини живуть у просторих вольєрах iз мальовничими дерев'яними хатинками, в яких можна заховатися вiд негоди й чужих очей, якщо раптом немає настрою... Кожна деталь дихає любов'ю. Та це й не дивно, адже, як зiзнався пан Сергiй, все розпочалося з великої любовi до тварин. А потiм були роки навчання, роботи, часом рутинної, як здавалося, невдячної... Та результат виправдав усi зусилля.

Сьогоднi зоопарк “ЛІМПОПО” налiчує, зокрема, 11 видiв хижих котiв. До слова, бiлi тигри й леви тут з'явились одними з перших в Українi. Зрештою, тривалий час навiть на батькiвщинi цих тварин вважали, що це легендарний персонаж i не бiльше! А ще тут гордо походжають канадськi рисi, уссурійські тигри...

        

Та чи не найбiльше приваблюють вiдвiдувачiв вольєри з мавпами. Їх тут аж 12 видiв. Усi вони живуть великими сiм'ями. Тут i поважний альфа-самець, i заклопотанi самицi, i пустотлива дiтвора.

Вони живуть своїм життям, вирiшуючи суперечки, граючись i пустуючи, абсолютно не звертаючи уваги на вiдвiдувачiв. А от кози, карликовi вiвцi, лама, верблюд i багато птахiв, навпаки, пильнують, чи не пiдiйшли до вольєра вiдвiдувачi -- щоб випросити шматочок хлiба чи пучок трави. Гордiстю закладу є чорний лемур, який в Українi представлений тiльки тут. Та що перелiчувати, це треба бачити!

Як зiзнаються Сергiй i Олександр, основною метою свого життя вважають виховання в нового поколiння українцiв культури вiдвiдування зоопаркiв, як це є в Європi. Адже де, як не в зоопарку, завдяки такому-от вiльному спiлкуванню з тваринами дитина може зрозумiти, що ми в цьому свiтi не самi, що в нас ще є ось такi милi сусiди. “Я впевнений, -- каже пан Сергiй, спостерiгаючи, як трирiчний хлопчик годує травичкою лемура, -- що ось ця дитина, яка бачила, як акуратно тваринка захоплює лапкою травинки, як лагiдно заглядає в очi незнайомцю, вже нiколи не скривдить бездомну кiшку...”

        

Пiзнаваймо свiт довкола й учiмося бути толерантними щодо своїх сусiдiв на планетi Земля. Саме тому власники зоопарку завжди зголошуються до участi в соцiальних проектах, хоч це й не просто, адже, крiм того, що доводиться задовольняти найрiзноманiтнiшi потреби мешканцiв зоопарку, вони ще й постiйно розбудовують його. Ось i цього дня пан Олександр хвилювався, бо мав виїхати зустрiчати нових мешканцiв -- шпороносних черепах.

До слова, зоопарк “ЛІМПОПО” є партнером європейських програм EEP та ESP зi збереження червонокнижних i напiвзниклих видiв тварин.

Лiлiя Габрiєль

Реклама на сайті

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"