Житло на 6-10 місяців

22.04.2016 15:43
Житло на 6-10 місяців
Прес-реліз

У Львові спорудять тимчасове житло для біженців, а також людей, що опинилися у складній життєвій ситуації – наприклад, сиріт. Проект здійснює Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) за ініціативи та фінансової підтримки уряду Німеччини та місцевої влади. 

«У Львові наш фонд нині реалізує два мікропроекти на загальну суму понад 20 млн грн, - каже виконавчий директор УФСІ Віктор Мірошниченко. – Перший із них – це  дитячий садок № 14 на вул. Нововознесенській, будівлю якого буде відновлено.  Реконструкція садочка дозволить запустити дві нові групи для 40-50 дітей, у тому числі членів сімей внутрішньо переміщених осіб, біженців з Донбасу, Луганщини і Криму».

Ще один об’єкт – певною мірою інноваційний – це реконструкція будівлі на вулиці Угорській, 2 під соціальний гуртожиток. «Ми запланували створення умов для проживання 80 осіб, які належать до категорії внутрішньо переміщених осіб, - продовжує Віктор Мірошниченко. - Але не тільки для них. Також своє перше незалежне житло в цьому будинку отримають сироти, які досягли повноліття. Це житло не буде постійним. Концептуально, це буде стартовий майданчик для людей, які опинилися в складній життєвій ситуації. Плануємо, що упродовж 6-10 місяців люди житимуть безкоштовно у відремонтованих кімнатах, оплачуючи лише комунальні послуги. Через 6-10 місяців відбуватиметься своєрідна ротація: на місце вибулих прийдуть нові мешканці. Це буде певним мотиваційним фактором для людей у пошуку роботи та їх становленні у житті».

Таку концепцію, за словами Віктора Мірошниченка, запропонувала місцева влада, а Фонд повністю підтримав цю ідею. Також у межах проекту зі створення соціального гуртожитку УФСІ запропонував концепцію "доступних освітніх просторів", які виникнуть у результаті ремонту соціальних площ будівлі: холів і дев’ятого, так званого «соціального» поверху. «Ідея виникла унаслідок необхідності відходу від "геттезації" об'єкта, тобто, ризику об'єкта бути не інтегрованим у міський простір. Саме тому ми підтримали виконання ремонтних робіт, а міська влада погодилась обладнати приміщення, на базі яких проводитимуться різноманітні соціально-освітні заходи, тренінги, консультації психолога та інтеграція людей. Доступ до такого простору буде безкоштовним для громадських організацій, які працюють із переселенцями», - резюмує виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій.

Готовність німецького уряду, який вкладає кошти у розвиток соціальної інфраструктури в Україні, на думку експертів, є для нас надзвичайно важливою. «Нині на капітальні видатки - тобто на закупівлю нового обладнання, будівництво, реконструкцію тощо спрямовується менше 10% коштів в таких галузях, як освіта, охорона здоров’я, духовний та фізичний розвиток. Основна ж частина ресурсів йде суто на «утримання» мережі бюджетних установ: виплату заробітної плати працівникам, оплату спожитих енергоносіїв тощо», - пояснює провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАНУ Ганна Герасименко.

З усіх форм підтримки соціальних проектів у нашій країні, за її словами, основною ж рушійною силою  залишаються організації громадянського суспільства, які залучають кошти міжнародних донорів та благодійників. «Тренд останнього часу - соціальне інвестування на рівні громад, коли ресурси цілеспрямовано вкладаються в досягнення певних соціальних цілей, які важливі для всього суспільства», - пояснює Герасименко.

Шістнадцятирічний досвід Українського фонду соціальних інвестицій, який за цей час реалізував у нашій державі 1200 мікропроектів, підтверджує, що прозора система адміністрування залучених коштів суттєво стимулює західних донорів ініціювати все нові й нові соціальні проекти, - резюмує Віктор Мірошниченко. – Адже донори, розуміючи, що їхні кошти будуть витрачені за призначенням і принесуть реальну користь людям, погоджуються збільшувати обсяги фінансування і, зрештою, стають нашими постійними партнерами.

АRR

Витрати на розміщення матеріалів “Прес-релізи” покриваються видавцем документа. 

Новини

16:35
Менш як за три хвилини менi вдалося зареєструватися на прийом до лiкаря. Але не на сайтi
11:17
Гектари землі в елітних районах України, готелі та ресторани, подарунки та безплатні квартири і... слово "Україна" з маленької літери

За кавою

Відомий дитячий пластичний хірург розкрив таємниці своєї рідкісної професії
Відома в Австрії українська оперна співачка дасть сольний концерт у рідному Львові
Дехто вважає Ляну Мицько "Рок-міс Львів" і навіть "Новою королевою Львова"